środa, 25 marca 2015

Projekt Lemoteka

Stanisław Lem w garażu, rok 1961, foto: PAP/CAF
Jakie dźwięki wydaje inteligentny ocean? Jak usłyszeć planetę? Mogą się tego dowiedzieć słuchacze audiobooków. Audioteka rozwija projekt Lemoteka, poświęcony Stanisławowi Lemowi, promując jego dzieła w wersji audio. 

Lemoteka to niezwykle prestiżowy projekt stworzony z inicjatywy Audioteki w hołdzie twórczości Stanisława Lema. Lemoteka to zbiór powieści pisarza w wersji audio, przygotowany specjalnie dla jego fanów oraz dla wszystkich miłośników fantastyki. Do nagrania w formie audiobooków wybrano wspólnie z serwisem Lem.pl (który reprezentuje osoby opiekujące się spuścizną po pisarzu) łącznie 16 książek Stanisława Lema.

- Projekt zapowiada się co najmniej obiecująco. Jest to pierwsza tak obszerna kolekcja dzieł Lema w formie audio, obejmująca właściwie wszystkie najważniejsze utwory pisarza - mówi Wojciech Zemek, wieloletni sekretarz Stanisława Lema. - Utwory Lema cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, tylko w ubiegłym roku mieliśmy kilkadziesiąt nowych wydań na całym świecie, od Argentynę aż po Chiny. Obserwujemy jednak rosnącą popularność książek audio i z pewnością dają one szansę poszerzenia kręgu wielbicieli twórczości Lema. Uważam, że audiobooki mogą w dużym stopniu przyczynić się do popularyzacji literatury - dodaje Wojciech Zemek.

27 marca przypada 9. rocznica śmierci Stanisława Lema. Chcąc upamiętnić wybitnego pisarza i wizjonera, już teraz serwis Audioteka.pl zaprasza na kolejną premierę w Lemotece - audiobook Fiasko, czytany przez Andrzeja Hausnera. Poza tym wszystkie pozostałe tytuły wchodzące w skład kolekcji będzie można kupić w tym tygodniu ze zniżką dochodzącą do 40%. 

Do tej pory w ramach Lemoteki ukazały się audiobooki: Cyberiada w wykonaniu Macieja Kowalika, Dzienniki gwiazdowe w wykonaniu Wojciecha Żołądkowicza, Eden w wykonaniu Jacka Rozenka oraz superprodukcja Niezwyciężony będąca rozbudowanym, nowoczesnym słuchowiskiem w reżyserii Grzegorza Pawlaka, z udziałem m.in. Krystyny Czubówny, Daniela Olbrychskiego, Eryka Lubosa, czy Arkadiusza Jakubika, z oryginalną muzyką w wykonaniu legendy polskiej alternatywy zespołu Ścianka. 


Audioteka pracuje też nad kolejnymi premierami. W kwietniu będzie można wysłuchać audiobooka Głos Pana, w interpretacji Dariusza Bereskiego. Kolejne audiobooki będą ukazywać się cyklicznie co miesiąc. Wśród nowych nagrań znajdą się takie tytuły jak np. Kongres futurologiczny, Opowieści o pilocie Pirxie i Solaris. Jedno z tych dzieł zostanie przygotowane w formie kolejnej superprodukcji.

Więcej na www.audioteka.pl

4 komentarze:

  1. Ciekawe patenty na zachęcenie ludzi do audiobooków. Ja jednak ustawicznie wzbraniam się przed tą formą książki i na razie to się chyba nie zmieni.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tej projekt jest po prostu świetny! Osobiście nie przepadam za audiobookami, ale bardzo cenię takie inicjatywy i po słuchowisko bardzo chętnie sięgnę - choćby z ciekawości.

    Zapraszam do nas: http://naszksiazkowir.blogspot.com/. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja jakoś nie przepadam za "książką słuchaną".

    OdpowiedzUsuń
  4. O, bardzo fajny projekt :d "Like it"

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do dyskusji ;)