niedziela, 9 grudnia 2012

Angela Carter - Mądre dzieci

O książce, gdy się za nią zabierałam nie wiedziałam nic, kupiłam ją, bo lubię książki z tej serii i zwykle biorę je w ciemno :) Nigdy nie słyszałam o tej autorce, ale do tej serii mam zaufanie i się nie zawiodłam!

Czytanie jej było świetną rozrywką, na najwyższym poziomie - inteligentna, mądra, zabawna, wciągająca i zaskakująca powieść. Każda postać nietuzinkowa, wielowymiarowa i barwna, z charakterem.

Chłonęłam każde zdanie, a gdy skończyłam było mi autentycznie smutno.
Niezwykle barwna i oryginalna to powieść. A jest to opowieść o o szalonym życiu bliźniaczek - podstarzałych artystek kabaretowych, które najlepsze lata mają za sobą, jednak ich życie bynajmniej nie stało się szare i nudne. Czytając poznajemy przeszłość bohaterów, a całość jest naprawdę kompletna. Niczego nie brakuje, każdy wątek absolutnie wyczerpany i świetnie zrealizowany.


Rzadko po przeczytaniu książki mogę powiedzieć, że była czymś kompletnym, zawsze mi czegoś brakuje, czuję lekki niedosyt, mam wrażenie, że autor w pewnym momencie poszedł na łatwiznę. Nie w tym wypadku, tę pozycję mogę polecić z czystym sumieniem, niczego jej nie brakuje.
Plusem jest również niesamowity klimat - czytając przenosimy się wiek wstecz, do ery kiedy życie toczyło się w teatrach, na ulicach, wśród ludzi. Wszystko jest intensywne, kolorowe, szalone i ryzykowne. Wszystko to sprawia, że książkę czyta się jednym tchem, bez odrywania wzroku, intensywnie.

Naprawdę, świetna pozycja, polecam!


Ocena 10/10

7 komentarzy:

 1. Brzmi super, zwłaszcza, że mówisz, iż powieść jest pełna, kompletna, dopracowana. jestem na tak! Rozejrzę się za tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moją uwagę zwróciła okładka, świetny projekt graficzny. Widzę, że treść też niczego sobie. Muszę się za nią rozejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa recenzja, no i ta okładka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już wcześniej słyszałam o niej dużo dobrego i od dawna mam ją w schowku :). A Twoja opinia tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że prędzej czy później muszę po nią sięgnąć. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale brzmi zachęcająco. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsze słyszę o tej książce, ale chętnie się za nią rozejrzę skoro oceniasz ją tak wysoko :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałem "Mądre dzieci", tuż po tym, jak wydał je Znak. Rzeczywiście dobra, napisana z humorem książka :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do dyskusji ;)